Otoczenie

Lokalne sklepy: zakupy i zakupy w Lipsk

Znajdź asortyment, godziny otwarcia i więcej informacji u lokalnych sprzedawców detalicznych i sklepów 8306 w Lipsk.

Zakupy w Lipsku: Pasażowa stolica Europy

Liczące prawie 550 000 mieszkańców miasto handlowe Lipsk jest jednym z największych we wschodnich Niemczech. Krajobraz handlowy tego renesansowego miasta charakteryzuje się nie tylko nowoczesnymi centrami handlowymi, ale oprócz malowniczych pchlich targów i pachnących cotygodniowych targów jest tu także coś wyjątkowego do odkrycia: Świat lipskich arkad!

Zakupy w Passagenstadt Leipzig

Rzut oka na przewodnik zakupowy po Lipsku natychmiast pokazuje: w tym mieście zakupy niezależnie od pogody są czymś oczywistym. Przez wieki Lipsk wykorzystywał swoją gęstą zabudowę do tworzenia małych, ale pięknych arkad na podwórkach, między kompleksami budynków i w pasażach, oferując miejsce na zakupy, życie nocne, sztukę i wiele więcej. Co powiesz na przykład na wizytę w legendarnym pasażu Mädler? Latająca wizyta w Starym Ratuszu? Spacer po Städtisches Kaufhaus? A może wycieczka do Jägerhof, Strohsack Passage, Hansahaus lub Kretschmanns Hof? Z drugiej strony, centra handlowe w Lipsku są nieco większe.

Centra handlowe w Lipsku

Szlachetna i stylowa - tak prezentuje się Marktgalerie, bezpośrednio przylegająca do rynku i mieszcząca eleganckie sklepy specjalistyczne. Dzięki promenadom na dworcu głównym w Lipsku, miasto uniwersyteckie oferuje kolejną imponującą okazję do zakupów niezależnie od pogody. W tym celu dostępnych jest ponad 140 sklepów. Nowoczesny raj handlowy Höfe am Brühl ze 130 sklepami z powodzeniem nawiązuje do historycznego modelu "puszki" z 1968 r., a także przekonuje atrakcyjną mieszanką branż. Jednak największym centrum handlowym w rejonie Lipska jest Paunsdorf-Cneter, które posiada 100 sklepów na łącznej powierzchni 70 000 metrów kwadratowych.

Zakupy w centrum Lipska

Neumarkt z głównymi sklepami Galeria Kaufhof i Karstadt Kaufhaus od razu przyciąga klientów. Inne sieci handlowe i międzynarodowe sieci handlowe osiedliły się w bezpośrednim sąsiedztwie. Grimmaische Straße to najpopularniejsza i najbardziej zróżnicowana ulica handlowa w Lipsku - przynajmniej pod gołym niebem.

Czy czegoś tu brakuje?

Czy masz firmę w Lipsk? Wprowadź ją za darmo w kilku krokach.


Zarejestruj się teraz!

© 2023, Wogibtswas / Locabee. Wszystkie nazwy marek i znaki towarowe są własnością ich odpowiednich właścicieli. Wszystkie informacje bez gwarancji. Status 10.12.2023 18:56:32

UP

Wybierz kraj i język

This page also exists in your language! english english | Close x